Elon Musk, Dogecoin için yeni bir adım attı

Tesla ve Starlink CEO’su Elon Musk, destekçisi olduğu Dogecoin’i desteklemek için bu kez de Twitter profil fotoğrafını değiştirdi.

Kripto paralar son zamanlarda büyük çöküşler yaşamaya başladı. Özellikle Bitcoin sahipleri bu durumdan en çok etkilenen grup olurken, bunun beraberinde Dogecoin’de de sallantılar mevcut. Henüz Mayıs ayında 0.75 dolar değerine ulaşan Doge, bu tarihten sonra ciddi anlamda düşüşler yaşadı.

Dogecoin’in en büyük destekçilerinden Elon Musk, her ne kadar paylaştığı Tweet’ler ile bu sanal parayı yükseltmeye çalışsa da işler tam yolunda gitmiyor. Ancak Musk, bugün de rahat durmuyor ve Doge için yine desteğini esirgemiyor.

Elon Musk, Twitter profilini Dogecoin’e destek için değiştirdi

Dogecoin Mayıs ayından bu yana epey düşüş yaşadı. Hatta bu sadece Doge’de değil. Aynı zamanda diğer alt coin ve Bitcoin’de de görüldü. Normal şartlarda uzmanlar, Elon Musk’ın kripto paraları manipüle ettiğini ifade ediyor. Zira daha önceden de bunu pek çok kez gördük. Örneğin Musk, Twitter’dan Doge ile ilgili bir şeyler paylaştığında bu paranın değeri aniden yükselişe geçiyordu. Aynı şekilde Bitcoin de yine Musk’ın paylaşımlarından dolayı neredeyse çökecek duruma kadar geldi.

Ancak Musk’ın son zamanlarda Doge için yaptığı paylaşımlar çok işe yaramamaya başladı. Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda Musk, yine Doge’ye desteğini gösteren birkaç paylaşım yapmıştı. Fakat ardı arkası kesilmeyen bu paylaşımlar Dogecoin’in değerini eskisi kadar yükseltmedi. Şimdi ise Tesla ve Starlink’in CEO’su Elon Musk, farklı bir strateji yaparak Twitter profil fotoğrafını Dogecoin’e destek için değiştirdi. Musk, fotoğrafta kullandığı gözlükte Doge’yi temsil eden bir görsel kullandı. Ancak bu kez de Doge’de yine gözle görülür bir hareketlenme olmadı. Tabii ilerleyen saatlerde bu durum değişebilir.

kaynak : shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir