Vergi ödemelerinde Bitcoin dönemi başlıyor

Vergi ödemesi için Bitcoin dönemi geliyor. ABD’nin bir eyaletinde devrim niteliğinde bir karar alındı. Kararın sebepleri ise dikkat çekti.

Kripto para birimleri ve borsaları ülkelerin gündeminden düşmüyor. ABD’nin Tennessee eyaleti vergi ödemesi için Bitcoin kabul edeceğini açıkladı. Açıklamayı Eyalet Başkanı Scott Conger, Twitter hesabı üzerinden yaptı. Ayrıca Conger, kararın bazı sebeplerini açıkladı.

Vergi ödemesi için Bitcoin kararının arkasında ‘enflasyon’ tedirginliği var

Gözlerinden lazer çıkan Twitter profil fotoğrafı ile dikkat çeken politikacı Scott Conger, emlak vergileri için Bitcoin’i kabul edeceğini açıkladı. Diğer yandan Conger’ın bu kararının sebebi ise enflasyon tedirginliği diyebiliriz. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yakın zamanda verdiği röportajda aylarca sürecek hızlı enflasyon öngörüsünü paylaşmıştı.

Conger vergi ödemesi için Bitcoin kararını paylaştığı Tweet, dikkat çeken bir istatistik öne sürdü. Polikacı ”Neden enflasyonu kabul ediyoruz? Neden hükümetten daha fazlasını istemiyoruz? 2 yılda yüzde 6.3 değer kaybeden dolar, hayatım boyunca yüzde 172.8 değer kaybetti.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Conger, doların her yıl değer kaybettiğini ve çözümün Bitcoin olduğunu yazdı.

Eyalet ekonomisine Bitcoin’i entegre etme kararını yönetim, Nisan ayında açıklamıştı. Diğer yandan aynı ay içerisinde çalışmalar başlamıştı. Eyaletin vergi ödemelerini yapabilmesi için Blockchain sistemi için hazırlıklara başlanmıştı. Conger’a göre vergi ödemeleri için Bitcoin’in kullanımı bu yıl sonuna kadar mümkün olacak. Aynı zamanda politikacıya göre Tennessee, kripto para devriminde lider olacak.

kaynak : shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir