“Griffin Turizm”den Seyahat Kısıtlamalarına Dair Açıklama

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm sektörünün içerisinde bulunduğu durum ve yaşamış oldukları sıkıntılara dair değerlendirmede bulunan “Griffin Turizm” Yönetim Kurulu Başkanı Burak BALKAN açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizi ve tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını dolayısıyla ekonomik açıdan bir çok sektör sıkıntılar yaşamakta. Bu sektörlerin başında turizm sektörü gelmektedir. Biz turizm acentaları olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirme çabası içerisindeyiz. Bunların başında geriye dönük rezervasyon iptalleri gelmektedir. Misafirlerimizin mücbir sebeplerden dolayı oluşan iptal etme haklarını yerine getirerek bir çok rezervasyonlarımızın ücretlerini kendilerine iade etmiş bulunmaktayız.
Bununla birlikte getirilen seyahat kısıtlamaları ile ilgili kendilerine önemli bir uyarıda bulunmak isterim.

Lütfen devlet büyüklerimizin çağrılarına uymaya dikkat edelim. Yurt dışı seyahat dönüşlerimizde 14 günlük karantina sürecini atlamayalım. Yurt içi seyahatlerinizde sizlerden talep edilen seyahat izin belgesine ise E-Devlet üzerinden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isterim. Seyahat izin belgesine nasıl başvuru yapacağımızı çok kısa sizlere aktarmak isterim”.

SEYAHAT İZİN BELGESİNE KİMLER BAŞVURULABİLİR?

“Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen
Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olan
Son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar seyahat izin belgesine başvurabilir”.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL OLACAK?

” Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden başvuru yapılacak.

Başvurular Seyahat İzin Kuruluna iletilecek ve kurul tarafından değerlendirilmeye alınacak.

Seyahat İzin Kurulu tarafından yapılan değerlendirmelerden sonrasında başvuru sahiplerine “Başvurunuz kabul edilmiştir” veya Başvurunuz ret edilmiştir” şeklinde SMS üzerinden bildirim yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilen vatandaşlar, otogar veya havaalanlarında oluşturulan Başvuru Masalarından T.C Kimlik Numarası ile doğrulamaları yapıldıktan sonra kabul edilecektir.

Lütfen siz #evdekal’ın biz #siziniçin online olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

Unutmayalım ki tüm uyarılara uyduğumuz taktirde tekrar güzel günlere ulaşacağız.” Burak Balkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir