Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programı RTÜK’e takıldı!

Hasan Can Kaya tarafından sunulan Konuşanlar programı, RTÜK’e takıldı! RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, programla ilgili açıklama yaptı.

YouTube’da başlayıp kısa süre içerisinde Exxen platformuna transfer olan Konuşanlar programı, kendine özgü formatıyla özellikle de genç kitle tarafından ilgiyle takip ediliyor. Hasan Can Kaya tarafından sunulan ve seyirciyle iç içe, interaktif olarak işlenen gösteri şovu, geniş bir izleyici oranına sahip.

Çoğunlukla ünlü isimlerin katıldığı bölümlerde yaşanan komik olaylarla gündeme gelen Konuşanlar, bu defa hayranlarını üzecek bir durumla karşı karşıya kaldı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, komedi programıyla ilgili önemli bir paylaşımda bulundu.

RTÜK Başkanı: Konuşanlar, Türk aile yapısına ve ahlakına uygun değil

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Konuşanlar programının Türk aile yapısına ve ahlakına uygun olmadığını dile getiren bir tweet attı. Ayrıca Şahin, programın defalarca kez uyarı aldığını, ancak buna rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi. Şahin’in paylaşımının tam metni şöyleydi:

“Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin

Şahin’in attığı tweet, yorum yapmaya kısıtlandırılmış bir şekilde paylaşıldı. Ancak şimdiden tweet’i alıntılayan onlarca paylaşım yapıldı. Konuya ilişkin paylaşımlarda, sosyal medyanın Konuşanlar için adeta ikiye bölündüğü ortaya çıktı. Kimileri programa gerekli cezanın bir an önce verilmesi gerektiğini savunurken; kimileri ise bu kararın doğru olmadığını dile getirdi.

Peki ya siz Konuşanlar programına inceleme başlatılmasıyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlere yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz!

kaynak : shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir