Jack Dorsey açıkladı: Block, Bitcoin madencilik sistemi kuruyor

Block Bitcoin madencilik sistemi ile kripto para borsasına daha fazla yatırımcı çekebilir mi?

Block kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, bu platformu için Bitcoin madencilik sistemi kurma planlarını açıkladı. Dorsey konuyla ilgili paylaştığı tweette, “Resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kuruyoruz.” dedi. Eskiden Square olarak bilinen ve adını Block olarak değiştiren şirket, ilk olarak Ekim ayında bu projeyi düşündüğünü bildirmişti.

Block Donanım Genel Müdürü Thomas Templeton’ın Twitter‘da yaptığı açıklamaya göre projenin amacı, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin madenciliğini hem daha dağınık hem de daha verimli hale getirmek olacak.

Block’un Bitcoin madencilik sistemi nasıl çalışacak?

Bitcoin, madencilerin işlemleri doğrulamak için bir iş kanıtı (PoW) modeli üzerinde çalışır. Çok fazla enerji ve bilgisayar gücü gerektiren bu işlem ucuz olmamakla birlikte, sadece bilgisayarlar sistemleri bile çok maliyetli hale gelebilir.

Templeton madencilik topluluğunda verdiği demeçte; yüksek fiyat, güvenilirlik ve güç tüketimi dahil olmak üzere Block’un bir dizi teknik zorlukları ele alacağını şu sözlerle belirtti:

“Çoğu insan için madencilik teçhizatı bulmak zor. (Teknolojiyi) takip etmeyi başardıktan sonra bile pahalılar ve teslimat tahmin edilemez olabilir. Herkesin, herhangi bir yerde, kolayca bir madencilik teçhizatı satın alabilmesini nasıl sağlayabiliriz? Sadece çalışan bir şey inşa etmek istiyoruz. Bunu gerçeğe dönüştürmek için neyi basitleştirmeliyiz?”

Thomas Templeton’ın açıklamalarının ardından platformun kurucusu Jack Dorsey, şu açıklamayı takipçileri ile paylaştı: “Resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kuruyoruz.”

Templeton, Block’un bu soruları değerlendirmek için donanım mühendisleri ve yazılım tasarımcıları ekibi oluşturduğunu da söyledi. Bu duyurunun şaşırtıcı olmadığını belirtmek gerekiyor. Sonuçta Dorsey, Bitcoin‘in sıkı bir hayranı ve Twitter’da sık sık kripto para paylaşımları yapıyor.

Dorsey, Ekim ayında “Madencilik herkes için erişilebilir değil. Ancak Bitcoin madenciliği, bir teçhizatı bir güç kaynağına takmak kadar kolay olmalı.” diye tweet atmıştı.

kaynak : shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir