MacBook Pro 2021 hakkında kullanıcıları kızdıran iddia!

Pazartesi günü Unleashed etkinliğinde tanıtılması beklenen MacBook Pro 2021 hakkında kafa karıştıran iddia ortaya çıktı.

Eylül ayında düzenlenen California Streaming etkinliğinde iPhone 13 serisi başta olmak üzere Watch Series 7, iPad mini ve 9. nesil iPad’i kullanıcılarla buluşturan Apple, pazartesi günü düzenlenmesi planlanan ”Unleashed” etkinliğinde ise merakla beklenen yeni nesil Mac modellerini vitrine çıkarmaya hazırlanıyor.

Şüphesiz bu noktada en dikkat çeken ürünün MacBook Pro 2021 olduğunu söyleyebiliriz. Yenilenmiş tasarımı ve güçlü özellikleriyle bekleyenlerini fazlasıyla memnun edecek model, ortaya çıkan iddialara göre ekran tarafında kullanıcıları bir hayli kızdıracak.

Macbook Pro 2021’in çentikle geleceği iddia edildi

Unleashed etkinliği için geri sayım başlarken, tanıtılması beklenen ürünler hakkında da yeni sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Hatırlanacağı üzere dün, Apple Tomorrow isimli Twitter hesabı tanıtılması beklenen bilgisayarın şimdiye kadar paylaşılmış en net görüntülerini gün yüzüne çıkarmıştı.

Paylaşılan görsellere bakıldığında MacBook Pro 2021 modelinde çerçevelerin önceki nesle kıyasla daha fazla küçültüldüğü gözüküyordu. Hatta yeni görsellerle Apple’ın ekran-kasa oranında 14:9’a geçtiği iddiaları bir nebze olsun doğrulanmıştı.

Ancak bugün farklı kaynaklardan paylaşılan yeni sızıntılar, 14 ve 16 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneğiyle gelecek MacBook Pro 2021’in Apple’ın son dönemde ciddi şekilde eleştirildiği çentik tasarımına sahip olacağını iddia etti.

Hatırlanacağı üzere Apple, 2017 yılında kullanıcılarla buluşturduğu iPhone X modelinden sonra piyasaya sürdüğü her akıllı telefonunda çentik tasarımını kullanmıştı. Çentikten bir türlü vazgeçmediği için hedef tahtasına koyulan şirket, eylül ayında tanıttığı iPhone 13 serisinde çentikleri küçültse de, gelen eleştirileri önleyemedi.

Apple’ın iPhone modellerinde çentik kullanmasının asıl nedeni Face ID. Şirket, söz konusu güvenlik yönteminin son dönemde popüler olan ekran altı kamera gibi teknolojilerle sağlıklı şekilde çalışabileceğini şimdilik düşünmüyor. Bunun aksine aynı sızıntı, Macbook Pro 2021’in Face ID sensörlerine sahip olmayacağını iddia ediyor. Yani bu noktada şirketin bilgisayarda çentik kullanmasının asıl nedeni tasarımsal olarak görünüyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? MacBook Pro 2021 iddia edildiği gibi çentikle gelebilir mi? Görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir