Xiaomi Mi MIX 4’ün bir özelliği daha netlik kazandı

Tanıtımı büyük bir heyecanla beklenen yeni akıllı telefon Xiaomi Mi MIX 4 için bir özellik daha netlik kazandı.

Xiaomi Mi MIX serisinin yeni üyesi Mi MIX 4 çok yakında karşımızda olacak. Tanıtım tarihi henüz netlik kazanmayan akıllı telefonla ilgili onlarca hatta belki de yüzlerce sızıntı gündeme geldi. Tıpkı Mi 11 Ultra’da olduğu gibi ikinci bir ekranla geleceği, Snapdragon 888 işlemciden güç alacağı ve ekran detayları gün yüzüne çıktı.

Cihazın ekran altı kamera desteğine de sahip olması beklense de, bunu doğrular nitelikte bir kanıt henüz ortaya çıkmış değil. Bu hafta gündeme düşen yeni bir haberde, Mi MIX 4 modeliyle birlikte Xiaomi’nin Apple ve Samsung’a dişli bir rakip olacağı açığa çıktı.

Mi MIX 4, UWB desteğini bünyesinde barındıracak

XDA Developers’ın haberine göre Xiaomi Mi MIX 4, Ultra Geniş Bant (UWB) desteğine sahip olacak. Kısa menzil, düşük güç ve yüksek veri hızı özelliği sunan UWB halihazırda Samsung akıllı telefonlarda varlığını sürdürüyor. Ek olarak Apple’ın iPhone 11 ve sonraki telefonlarında da yer alıyor. Xiaomi ise şimdiye kadar hiçbir cihazında Ultra Geniş Bant desteği bulundurmamıştı. Mi MIX 4 bu anlamda bir ilk olacak.

Merakla beklenen telefonun tanıtım tarihi yaklaştıkça sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Bir süre önce Mi MIX 4 modelinde Qualcomm Snapdragon 888 Plus işlemcinin kullanılacağı ortaya ortaya çıktı. Bunun yanında Xiaomi’nin yeni kullanıcı arayüzü MIUI 13 ile çalışırken görüntülendiği bir fotoğraf da çevrim içi ortama sızdırılmıştı.

xiaomi mi mix 4
Cihazın aldığı MIT sertifikası

Telefonun “hakkında” menüsünü ortaya çıkaran bu bölüm, bazı özelliklerini de net bir şekilde gözler önüne serdi. Mi MIX 4 olarak adlandırılacağı doğrulanan cihaz, 128 GB depolama alanına sahip. MIUI 13 ile kutudan çıkan telefon, Android tabanlı arayüzün stabil versiyonunu kullanıyor. Bu durum, geliştirme sürecinin sona erdiği iddialarını destekliyor.

Ağustos ayında tanıtılması beklenen telefon çerçevesiz tasarımıyla dikkat çekerken, ön kameranın nereye koyulduğu belli değil. Ancak gelen sızıntılar, ekran altı kamera teknolojisinin kullanıldığını işaret ediyor.

kaynak : shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir