YouTube kanalınıza renk katacak video konseptleri

YouTube kanalınıza ekleyecek video konseptleri bulmakta zorlanıyorsanız, sizin için birkaç öneriyi bir araya getirdik.

YouTube birçok video konseptine sahip, yediden yetmişe herkesin kendine göre içerik bulabileceği türden bir platform. Müzik, oyun, makyaj ve çok daha fazlasını içinde barındıran uygulama, izleyicileri eğlendirdiği gibi, içerik üreticilere de para kazandırıyor.

Eğer siz de bir YouTube fenomeni olmak istiyorsanız ya da zaten bir kanalınız varsa ve yeni içerik üretmekte zorlanıyorsanız, sizin için bazı fikirleri bir araya getirdik. İşte YouTube kanalınıza renk katacak video konseptleri

YouTube konseptleri nelerdir?

Geniş bir izleyici kitlesine hitap etmesinden dolayı YouTube, birçok video konseptine sahip. Gerek kültür ya da teknoloji, gerek oyun ya da yemek gerekse de makyaj videoları gibi video hazırlanabilecek birçok konu mevcut. YouTuber olmak istiyorsanız tek bir konsepte odaklanmanız sağlıklı olacaktır. Fakat birbirine yakın birkaç tanesini de birleştirebilirsiniz.

Seçtiğiniz konseptlerde video yaparken, önceden yapılan içerikleri incelemenizde ve tüyo almanızda fayda var. Böylelikle kitleleri nasıl kanalınızda tutabileceğinizi daha kolay anlayabilirsiniz. Şimdi hangi konularda içerik hazırlayabileceğinize bir bakalım.

Fenomen takipçilerine: Vlog videoları

Eğer belli bir kitleye sahipseniz, takipçilerinize nasıl bir gün geçirdiğinizi anlatabilirsiniz. Evinizdeki, odanızdaki eşyaları tanıtabilir ve bir ev gezisi düzenleyebilirsiniz. Hatrı sayılır bir takipçi sayınız varsa, bu tarz vlog videoları onların ilgisini çekecektir.

Gamer’lar için: Oyun videoları

YouTube içeriklerinin olmazsa olmazı oyun videoları. Oyun oynamanın zevkli olmasının yanında, oyun oynayan insanları izlemeyi sevenler de bir hayli fazla. Eğer sohbeti hoş biriyseniz, insanları eğlendirmeyi biliyorsanız, oyun oynarken bir yandan da video çekerek popüler olabilirsiniz.

Popüler veya merak edilen, ücretli olduğu için birçok kişinin ulaşamadığı oyun videoları oldukça ilgi görüyor. Popüler olmayıp hak ettiği değeri görmediğini düşündüğünüz kaliteli oyunlar için video da çekebilirsiniz. Eskiden çok oynanan ama şimdilerde unutulmuş oyunların videoları da oldukça ilgi görecektir.

Ayrıca oyun oynarken başkalarını da dahil etmeniz yararlı olacaktır. Böylelikle tek başınıza her şeye yorum yapıp videoya renk katmakta zorlanmazsınız. Eğlenceli bir sohbet gerçekleştirebileceğinizi düşündüğünüz arkadaşlarınızı yanınıza alabilirsiniz.

Öğrenmeyi sevenlere: Eğitici videolar

Teknolojinin gelişmesiyle, insanlar kitaplar yerine internetten bilgi edinmeyi seçiyor. Bu da YouTube için yeni bir konsept demek. İster genel kültür, tarih, bilimle ilgili olsun, ister ders videoları olsun, ilgi çekecek eğitici videolar hazırlayabilmek mümkün.

Öğrenmeyi sevenler için sevdiğiniz kitaplar hakkında konuşup öneride bulunabilirsiniz. Tarihe ilgiliyseniz, bunu eğlenceli hale getirerek insanların ilgisini çekebilirsiniz. Diğer bir popüler eğitici video olan felsefi konuları ele almanız da yararlı olacaktır. Öğrenmeyi seviyor ve öğretici video çekmek istiyorsanız, bu tarz video yapan kanalları araştırmanızda fayda var.

Eğer okul dersleriniz iyiyse ve insanlara profesyonel olarak olmasa da yardımınızın dokunabileceğini düşünüyorsanız, ders konularına yönelik video çekebilirsiniz. Fakat bu konuda bilgili olduğunuzdan ve yanlış bilgi vermeyeceğinizden emin olun. Konu anlatım videoları da oldukça ilgi gören konseptler arasında.

Nasıl Yapılır?” tarzındaki videolar da çok izlenen ve aratılan videolar arasında. Bir konuda pratik bir yol biliyorsanız, bazı konularda öneride bulunabileceğinizi düşünüyorsanız öneri videoları da çekebilirsiniz.

Mutfakta iyi olanlara: Yemek videoları

Gerek zor bir yemek olsun, gerekse de basit atıştırmalıklar olsun, insanlar yemek yaparken videolardan yararlanabiliyor. Bunların yanında daha iyi bir yemek için neler yapılabileceği, bazı yemeklerin püf noktaları gibi videolar da çekebilirsiniz.

Ayrıca sağlıklı bir yaşam için hazırlanabilecek diyet menüleri de tanıtabilirsiniz. Kilo vermek veya sağlıklı beslenmek isteyenler, bir diyetisyene para vermek istemeyip YouTube videoları tercih edebiliyorlar. Bu tarz videolar ilgi görecektir.

Kadın takipçilere: Makyaj videoları

Eğer makyaj yapmayı seviyor ve başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, bununla ilgili video çekebilirsiniz. Daha iyi bir makyaj için gerekli tüyoları paylaşabilirsiniz. Kendi beğendiğiniz ya da herkesin övdüğü yeni çıkan ürünleri deneyip kullanmaya değer olup olmadığı hakkında takipçilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Moda önerilende de bulunabilirsiniz.

Sporcular için: Egzersiz videoları

Özellikle pandemi döneminin de etkisiyle, spor salonlarına gitmeyip evde spor ve egzersiz yapan birçok insan var. Fakat birçoğu, nasıl doğru spor yapıldığını çok iyi bilmiyor. Yeni başlayanlar, ara vermişler ya da uzun zamandır sporla ilgilenenler için egzersiz ve spor hareketleri ile ilgili videolar çekebilirsiniz.

Yine fit yaşam için öğün önerileri de bu tarz bir konsept ile uyum sağlayacaktır. Egzersiz hareketlerinin yanında, spor sırasında yapılacak diyet ve buna ilişkin menü videoları da oldukça ilgi görecektir.

Magazin sevenlere: Eleştiri videoları

Gündemde olan, ilginizi çeken herhangi bir olay hakkında düşüncelerinizi açıkladığınız bir video hazırlayabilirsiniz. Bu yine oyun camiası, ünlülerle ilgili olabilir ya da internet fenomenleri ile ilgili olaylardan bahsedebilirsiniz. Bu tarz eleştri videolarının, o sırada gündemde olan olaylar YouTube ve Google’da çok aratıldığı için yüksek izlenmelere ulaşması kolay olacaktır.

Sinema tutkunlarına: Dizi-film videoları

Çok fazla dizi, film izliyorsanız bunu bir video haline getirebilirsiniz. Yeni çıkan bir dizi ya da filmi hemen izleyip hakkında eleştiri yapabilir, çok bilinmeyen ama herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğünüz yapıtları takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Belli bir kategorideki en çok izlenen ya da bazı ünlü oyuncuların en iyi filmlerini sıralayabilirsiniz. İnsanlar, bir dizi ya da filmi izlemeden önce, vakit kaybı olup olmayacağını bilmek için bu tarz videolara başvuruyor.

Müzik tutkunlarına: Şarkı videoları

Sesinizin bir amatöre göre iyi olduğunu düşünüyorsanız ve çalabildiğiniz bir enstrüman varsa şarkı videoları çekebilirsiniz. Enstrüman soloları da oldukça ilgi görecektir. Çaldığınız müzik aletini öğrenmek isteyenler için nasıl çalındığına dair öğretici videolar da çekebilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir